URDXC (Ukrainian DX Contest) 2018

Цього разу в головному змаганні кожного українця я брав участь в одиночному заліку. Головна мета – перевершити минулорічний результат та удосконалити сетап. Шек влаштував на задньому сидінні – так зручніше.

В п’ятницю вирішив увімкнути нетбук для налашування N1MM, але він під час завантаження вимкнувся і більше не вмикався – блок живлення наказав довго жити. Підключаю інший – також не працює. Ну, думаю, нікуди ти не їдеш. Саме цей нетбук працює від +9,5В та дозволяє без DC-DC та їх завад за допомогою лінейного стабілізатора використовувати його від мережі +12В в авто. Звичайний ноутбук з живленням +19В довго від своєї батареї не протримається. Розібрав нетбук, перерив купу форумів – всі міняють північний міст. Не варіант. Хоч бери та купуй на барахолці такий же нетбук. Аж звертаю увагу на блимання світлодіода на другому блоці живлення – незважаючи на свій розмір, він банально не дає потрібного струму! Збираю нетбук до купи, вмикаю від зовнішнього акумулятора (свій давно мертвий) – працює! А вже майже дванадцята… Швиденько збираюсь та їду за місто, але в його межах, тому маю передавати KV. Очікувано, майже всім логери підставляли DO, тому часто перепитували.

Погода не дуже, тому людей в лісі мало та всі зручні галявини порожні. В лісі гарно, а з радіо ще краще.

Швиденько закидую вудкою волосінь через найвищу гілляку та підтягую дельту на 20.

Дроти йдуть напряму до тюнера

До речі, в штатну комплектацію машини входить багато корисних речей, але я довго не міг зрозуміти для чого ця.

Аж тільки сидячи позаду стало ясно, що нею дуже зручно натискати на гальма для того щоб пипка “start”, до якої ще можна дотягнутися рукою, запускала двигун.

Отже, початок контесту на 14МГц був доволі кволий. Потрібного настрою не було, я тупив на прийманні, проходу взагалі не було. З темпом 25 QSO per hour через три години зробив перерву на пиво та заміну антени.

На 40 було веселіше, але я прогадав на довжині дроту, а може дерева заважали, і тюнер не витягував. SWR менше 2 не був. Але якось віповідали, хоча ic-706mk2g не найкраще радіо для тестів на 40. Після 18 UTC додались завади від АМ станцій. Вже давно було темно, як я перейшов на 80. Легко сказати, але не дуже легко зняти дельту на 40, та розтягнути противаги по кущах. Всі антени – декілька дротів. з одного 21 метр завдовжки виходить або дельта на 20, або 1/4 вертикала (трохи косого, але працює) на 80. З іншого дожвиною 42,5 метра – або дельта на 40, або складеного удвоє – противага на 80. Радіо зкидало потужність під час роботи тільки від акумулятора, але великої різниці не було. Більше залежало від затухання та коливань сигналу. При працюючому двигуні радіо було легше. Орієнтовно за весь час витратив біля 5 літрів бензину.

На 80 ефір чистий, Францію, Іспанію та нульовий район було чути краще ніж на 20.

Більшу частину часу я RUNив, та до першої години ночі вже перестали звати, тому вирішив лягати спати. Спальник в мене гарний, підлога зі складеним другим рядом рівна, підйом запланував о 6-ій. А якби встав раніше, то застав би ще більше 80-ки. Тепер буду знати.

Зранку було багато американців, але вони бились у ARRL Sweepstakes Contest, CW. До того як я звернув увагу на “SS” замість “UKR” у виклику, встиг покликати одного американця, а він мені відповісти. Для розуміння рівня сигналу:

Перед черговою зміною антен зробив сніданок. Всього декілька км від міста, а зовсім інше оточення. Допиваю чай та знову в ефір.

Нічого цікавого на другий день вже не було. Сміливий план на 500 QSO виконано, треба готуватись до наступного тесту.